EASA va BCAA sertifikatlarining amal qilishini muvaffaqiyatli tasdiqlash
Qariyb 20 yil davomida "Uzbekistan Airways Technics" MCHJ (UAT) EASA va BCAA sertifikatiga ega bo'lib, g'arbda ishlab chiqarilgan samolyotlarga texnik xizmat ko'rsatmoqda.
EASA Part-145 va BCAA sertifikati samolyotlar va komponentlarga texnik xizmat ko'rsatish tashkilotlariga berilgan asosiy sertifikatlardir. Ushbu sertifikatlar tarkibiy qismlarga texnik xizmat ko'rsatish huquqini beradi, keyinchalik ularni har qanday ro'yxatdan o'tgan samolyotlarga o'rnatadi.
Joriy yilning noyabr oyi oxirida EASA va BCAA inspektorlari ishlab chiqarish va ma'muriy xodimlarning malakasi darajasi, shuningdek, UAT-da amalga oshirilgan texnologik jarayonlar va sifat menejmenti tizimi Evropa Ittifoqi va Bermud aviatsiya ma'muriyatining qat'iy talablariga javob berishini tasdiqladilar. UAT xodimlari yana bir bor samolyotlarga texnik xizmat ko'rsatish imkoniyatlarini eng yuqori darajada isbotladilar.

Почти 20 лет ООО «Uzbekistan Airways Technics» (UAT) имеет сертификат EASA и BCAA на техническое обслуживание самолетов западного производства.
Сертификат EASA Part-145 и BCAA является базовыми сертификатами, выдаваемые организациям по техническому обслуживанию воздушных судов и компонентов. Данные сертификаты дают право выполнять техническое обслуживание на компонентах с их последующей установкой на самолеты любой регистрации.
В конце ноября текущего года инспекторы EASA и BCAA подтвердили, что уровень квалификации производственного и административного персонала, а также технологические процессы и система менеджмента качества, внедренные на UAT, соответствуют строгим требованиям Европейского Союза и Бермудской Авиационной Администрации. Персонал UAT в очередной раз доказал свои возможности в сфере технического обслуживания воздушных судов на самом высоком уровне.