"Uzbekistan Airways Technics" MCHJ-100 yil: umr bo'yi hikoya!
Bu aviatsiya texnik ta'mirlash sohasidagi eng qadimgi korxonalardan biridir. U 1924 yilda yaratilgan. 100 yil oldin Toshkent chekkasida samolyotlarni ta'mirlash bo'yicha birinchi ustaxonalar, "Dobrolet" aviatsiya jamiyati paydo bo'ldi, sanoat O'zbekistonning eng yirik zavodlaridan biriga aylanishi kerak bo'lgan korxona tarixi boshlandi.
Bugungi kunda biz deyarli 2000 kishidan iborat korxonamiz. Har bir xodim ishlab chiqarish manfaati uchun ishlaydi. Har bir mutaxassis aviatsiya sanoatining kelajagini rivojlantirishga hissa qo'shadi. "UAT" MCHJ faoliyatining katta mexanizmida har bir xodim o'zining beqiyos hissasini qo'shadi.
Korxonaning muvaffaqiyati ko'plab odamlarning sa'y-harakatlari natijasidir. Bizning asoschilarimiz mustahkam poydevor qo'ydilar, yo'nalishni aniqladilar, o'z jonlarini biznesga bag'ishladilar. Ularning tajribasi va qarashlari nafaqat tarix, balki kelajak avlodlar uchun yo'l xaritasidir. Hozirgi xodimlar korxonaning "dvigateli" bo'lib, ularning kundalik mehnati va fidoyiligi barqaror rivojlanishni ta'minlaydi.
Bugungi kunda Uzbekistan Airways Technics malakali xodimlar, barcha tegishli sertifikatlar, zamonaviy angarlar va jihozlarga ega bo'lib, Uzbekistan Airways havo kemalari, mamlakatning boshqa aviatashuvchilari va bir qator xorijiy aviakompaniyalarning parvozga yaroqliligini qo'llab-quvvatlamoqda.
Ko'p yillar davomida Uzbekistan Airways Technics noyob, barqaror va jadal rivojlanayotgan aviatsiya ta'mirlash korxonasi bo'lib qolmoqda.
Bugun, 12-noyabr kuni angarda Uzbekistan Airways rahbariyati, transport vaziri Ilhom Maxkamov, Ikrom Narimov transport prokurori, faxriylar, korxona xodimlari va taklif etilgan mehmonlar ishtirokida bayram tadbiri bo'lib o'tdi.
Sizga aviakompaniya jamoasiga muvaffaqiyatlar, yangi chegaralarni zabt etish va yangi cho'qqilarni zabt etishingizni tilaymiz, bu esa aviakompaniyaning ulug'vor tarixi sahifalarini ko'paytiradi!

Сегодня, 12 ноября, авиапредприятие Uzbekistan Airways Technics отмечает 100-летие со дня образования.
Это одно из старейших предприятий в сфере авиационного технического ремонта. Оно было создано в далеком 1924 году. 100 лет назад на окраине Ташкента появились первые мастерские по ремонту самолётов, авиационное общество «Добролет», началась история предприятия, которому суждено было стать одним из крупнейших заводов индустриального Узбекистана.
Сегодня мы это предприятие с численностью почти 2000 человек. Каждый сотрудник работает на благо производства. Каждый специалист вносит свой вклад в развитие будущего авиационной отрасли. В большом механизме деятельности ООО «UAT» каждый работник вносит свой неизмеримый вклад.
Успех предприятия — это результат усилий многих людей. Наши основатели заложили твердый фундамент, определили направление, вложили свою душу в дело. Их опыт и видение являются не только историей, но и дорожной картой для будущих поколений. Нынешние сотрудники — это «двигатель» предприятия, их ежедневный труд и преданность делу обеспечивают устойчивое развитие.
Сегодня Uzbekistan Airways Technics, имея квалифицированный персонал, все соответствующие сертификаты, современные ангары и оборудование, поддерживает лётную годность воздушных судов Uzbekistan Airways, других авиаперевозчиков страны и ряда зарубежных авиакомпаний.
На протяжении многих лет Uzbekistan Airways Technics остаётся уникальным, стабильно и динамично развивающимся авиаремонтным предприятием.
Сегодня, 12 ноября, в ангаре состоялось праздничное мероприятие с участием руководства Uzbekistan Airways, министра транспорта Илхома Махкамова, транспортного прокурора Икрома Наримова, ветеранов, сотрудников предприятия и приглашенных гостей.
Желаем коллективу авиапредприятия успехов, покорения новых рубежей и достижения новых высот, которые приумножат страницы славной истории авиапредприятия!