“Uzbekistan Airways Technics” MChJ angarida yangi Konstitutsiya boʻyicha referendumni yoritish boʻyicha keng koʻlamli tadbir boʻlib oʻtdi.
1342
06.04.2023 18:22
2023-yil 5-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasining yangi Konstitutsiyasini qabul qilish bo‘yicha aprel oyidagi referendum arafasida “Uzbekistan Airways Technics” MChJ aviatsiya korxonasi angarida “Konstitutsiya meniki, sizniki” shiori ostida targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi. , bizniki! Konstitutsiya bizga tegishli”. Tadbirda estrada yulduzlari, sportchilar, davlat idoralari vakillari, jamoat arboblari, tadbirkorlar chiqish qildi. Tadbirda aviakompaniya va “O‘zbekiston havo yo‘llari” AK tarkibiy bo‘linmalarining 1000 dan ortiq xodimlari ishtirok etdi.
Konstitutsiyaga kiritilishi rejalashtirilgan o‘zgartirishlar, referendum o‘tkazish tartibi haqida so‘zlab berildi.
Eslatib o‘tamiz, Konstitutsiyaga o‘zgartirishlar kiritish bo‘yicha referendum 30 aprel kuni bo‘lib o‘tadi.

В преддверии апрельского референдума по новой Конституции Республики Узбекистан, 05 апреля 2023 года, в ангаре авиационного предприятия ООО «Uzbekistan Airways Technics» прошло агитационное мероприятие под девизом: "Конституция - моя, твоя, наша! Конституция принадлежит нам". На мероприятии выступали звезды эстрады, спортсмены, представители государственных органов, общественные деятели и предприниматели. Мероприятие посетило более 1000 сотрудников авиакомпании и структурных подразделений АО «Uzbekistan Airways».
На нём было рассказано об изменениях, которые планируется внести в Конституцию, а также о порядке проведения референдума.